29 квітня 2020 р.

Діти - відображення батьків

Як у дитини з'являються страхи? Чому зароджується агресія? Хто "запрограмовує" дитину бути сором'язливою чи невпевненою в собі?

У 5% дітей негативні поведінкові реакції виникли після травми (смерть близької людини, хвороба, аварія та ін.). 10% дітей успадкували щось негативне від батьків та їх батьків. І аж 85 % дітей мають проблеми з поведінкою тому, що віддзеркалюють поведінку своїх батьків.

Проблеми наших дітей виникають, в більшій мірі, тому, що ми батьки, ці проблеми у своєму житті не вирішили.

Виховання - це не інертний процес, коли діти просто собі ростуть і по мірі дорослішання отримують нові знання. Принаймні, так не повинно бути. Ми повинні подолати свої страхи, щоб дитина не росла в тривожності. Ми маємо навчитись поважати себе, щоб наш малюк ріс з почуттям власної гідності. Нам треба навчитись висловлювати свої почуття, говорити "вибач", щоб наше чадо не росло емоційнозажатою людиною. Ми мусимо навчитись стримувати свій язик, навіть коли це зробити тяжко, щоб навчити наше підростаюче покоління вмінню контролювати себе, будувати стосунки з оточуючими. Ми здійснимо свою мрію, щоб показати дитині, що вона може досягти усього, якщо прикладе до цього максимум зусиль.

Наші діти ростуть і пізнають нове. Ми стали батьками, але на цьому наше навчання не завершується, адже, ми ще стільки маємо пізнати...

Немає коментарів:

Дописати коментар

ТИ ЯК?

 Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК"?, ініційована першою леді, Оленою Зеленською, має на меті допомогти украї...