27 травня 2020 р.

Хто такі діти з особливими освітніми потребами?

Багато з нас чули слова "інклюзія", "діти з особливими освітніми потребами", "діти з психофізичними порушеннями", "особливі діти". Але мало хто орієнтується в цих поняттях. Давайте розберемось з термінами.

Діти з ООП - це діти, які потребують постійної чи тимчасової додаткової підтримки в навчанні. В цю категорію, зазвичай, включають дітей з медичними діагнозами. І в більшості випадків - це дійсно так. Діти з синдромом Дауна, ДЦП, аутичного спектру, затримкою мовного і психічного розвитку, вадами зору чи слуху - це і є діти з особливими потребами.

Інклюзивна освіта - це можливість дітям з ООП навчатись разом зі здоровими дітьми, де для перших створюються умови для навчання. Дітей з ООП в групі не може бути більше трьох, адже, вони потребують допомоги з боку дорослих і це забезпечує асистент, який допомагає дитині на заняттях та в грі.

Працюючи в інклюзивному закладі, я побачила багато переваг такого навчання. Здорові діти стають більш толерантні, турботливі, гуманні. А діти з ООП отримують спілкування, дружбу, навчання. 

Давайте долучимось до інклюзії, навчивши дітей бути дружелюбними!

Немає коментарів:

Дописати коментар

ЯК РОЗВИНУТИ УВАГУ ДОШКІЛЬНИКА

"Будь уважним", "От непосида", "Десять разів повторити треба"  - дорослі часто говорять ці слова малюкам. Але ...